11 porad fotograficznych dla Allegrowiczów

Zdjęcia produktu to najważniejszy element aukcji. Nawet jeżeli Twój opis jest pełny i zawarłem w nim wszystkie informacje, potencjalny kupiec nie odważy się nabyć produktu "w ciemno". Galeria zdjęć oferowanego produktu to kluczowy element aukcji. Dobrze wykonane zdjęcia oferowanego przedmiotu sprawią, że nasza aukcja szybko zostanie dostrzeżona. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 11 porad, które pomogą Wam sfotografować oferowany produkt jak najlepiej.
Tło
#1 Tło

Pamiętaj, aby tło było czytelne. Najlepiej będzie, gdy użyjesz jednolitego tła w stonowanym kolorze. Biały materiał sprawdzi się tutaj wzorowo. Dzięki temu tło nie będzie odwracać uwagi od przedmiotu znajdującego się na pierwszym planie!
oświetlenie
#2 Oświetlenie

Omijaj lampy błyskowe, które tworzą odbicia i cienie na zdjęciu. Lepiej wykonywać zdjęcia przy rozproszonym oświetleniu co skutecznie zapobiegnie występowaniu szarości i odbić na zdjęciu.
statyw
#3 Tripod

Wiesz doskonale, że niestabilne ręce skutecznie utrudniają wykonanie ostrego zdjęcia. Statyw pozwoli wyeliminować wszelkie drgania. W tej chwili niezwykle popularne stają się małe tripody, które możemy dowolnie regulować. Jeżeli nie posiadasz statywu, połóż aparat np. na książce i ustaw samowyzwalacz migawki, aby wyeliminować nadmiar ruchu.
rozdzielczość
#4 Rozdzielczość

Zdjęcia oferowanego produktu powinny być robione w wysokiej rozdzielczości. Osoby zainteresowane Twoją aukcją będą mogły powiększyć zdjęcie i dostrzec więcej detali.
kadrowanie
#5 Kadrowanie

Oferowany przedmiot powinien zajmować od 70% do 90% całego kadru. Zdjęcia, gdzie w większej mierze przeważa tło odrzucają nabywców! Skorzystaj z programów graficznych i wykadruj swoje zdjęcia tak, aby przedstawiały tylko najważniejszy obiekt.
szczegółowe zdjęcia
#6 Nie zapomnij o szczegółach

Twój produkt powinien być sfotografowany dosłownie z każdej strony. Z góry, z boku, z dołu wraz ze szczegółowymi zbliżeniami. Galeria+ na allefree oferuje 20 zdjęć. Na pewno zdołasz uchwycić produkt z każdej strony! Jeżeli oferujesz używany przedmiot to pamiętaj, aby jasno ukazać wszystkie wady na zdjęciach. Dodatkowo wypunktuj defekty w opisie aukcji!
skalowanie
#7 Pokaż skalę

Warto zobrazować skalę przedmiotu za pomocą innej rzeczy na zdjęciu. Dobrym pomysłem może być linijka lub zapałka dla bardzo małych elementów. Możesz również skorzystać z wirtualnej skali, którą zawrzesz na zdjęciu. Pamiętaj, aby przedmiot nie przyćmił oferowanego produktu!
auto balans
#8 Auto Balans

Aparaty cyfrowe posiadają funkcję Auto Balansu Bieli, która kompresuje barwienie i ingeruje w kolory zdjęcia. Powinieneś unikać zdjęć robionych tym trybem, ponieważ galeria może nie oddawać w pełni kolorów oferowanego przedmiotu. To z kolei może być przyczyną wielu sporów między nabywcą a sprzedającym.
tryb makro
#9 Tryb Makro

Zbliżenia danego elementu są wskazane. Tryb makro w aparcie cyfrowym to narzędzie, które pozwoli uchwycić przybliżony element bez utraty ostrości. Niezbędny przy zdjęciach makro jest statyw!
rekwizyty
#10 Rekwizyty

Uważasz, że rekwizyty urozmaicają aukcję? Jesteś w błędzie! Dodatkowe obiekty na zdjęciu nie są mile widziane z kilku powodów. Przede wszystkim odwracają uwagę nabywcy od tego, co jest zawarte w aukcji. Niepotrzebne elementy na zdjęciu mogą również zaciemniać oferowany produkt i zapełniać większość kadru.
zoom
#11 Powiększanie

Wybrana miniatura w galerii allefree jest powiększana do dużych rozmiarów. Właśnie dlatego polecaliśmy wcześniej wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Zdjęcia powinny mieć najdłuższy bok (wysokość lub szerokość) rzędu 800 - 1600 pikseli. Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą Ci podczas przygotowywania zdjęć do aukcji. Nie zapomnij skorzystać z galerii+, która dodatkowo uatrakcyjni Twoją aukcję i zagwarantuje nielimitowany dostęp do zdjęć produktu!
Komentarze do artykułu