Najczęściej zadawane pytania
Odpowiedzi
 • Ile mnie to będzie kosztować?

  AlleFree.pl udostępnia swoje usługi całkowicie za darmo. Użytkownik nie ponosi żadnych kosztów tworzenia i zarządzania galeriami.

 • Ile mogę zaoszczędzić?

  Oszczędności zależne są od wielu czynników: ilości dodawanych zdjęć do każdej aukcji, ilości wystawianych aukcji, wielkości dodawanych zdjęć i serwisu aukcyjnego, z którego się korzysta.
  Przykładowo użytkownik Allegro.pl wystawiający miesięcznie 100 aukcji i dodający do aukcji średnio pięć zdjęć może zaoszczędzić nawet 100,00 zł na opłatach za korzystanie z Allegro.pl.
  Ta sama osoba korzystająca z serwisu e-bay.de może zaoszczędzić nawet 300,00 zł (75 EUR).

 • Jak szybko zamienić stare galerie na galerie AlleFree.pl?

  AlleFree.pl udostępnia mechanizm, który pozwala na automatyczną zamianę płatnej galerii Allegro na darmową galerię AlleFree.pl w 15 sekund (wystarczy kilka kliknięć myszy). Więcej informacji na temat automatycznej zamiany galerii znajduje się w dziale pomocy: automatyczna zamiana galerii Allegro na darmowe galerie AlleFree.pl..

 • Jak stworzyć własną galerię?

  Tworzenie własnej galerii zostało omówione krok po kroku w dziale pomocy: tworzenie nowej galerii.

 • Gdzie i jak wkleić kod galerii w aukcji Allegro?

  Skopiowany kod html panelu galerii (panelu z miniaturkami zdjęć) można wkleić w dowolnym miejscu aukcji internetowej. Najlepiej jednak zrobić to na samym jej końcu. Więcej informacji w dziale pomocy: umieszczanie kodu galerii w aukcji.

 • Czy muszę podawać jakiekolwiek dane osobowe?

  AlleFree.pl nie wymaga podania jakichkolwiek danych osobowych Użytkownika zarówno przy tworzeniu galerii jak i rejestracji konta. W czasie rejestracji wymagany jest jedynie prawidłowy adres e-mail.

 • Jak długo mogę korzystać ze swojej galerii?

  Użytkownik zarejestrowany, który posiada konto w serwisie AlleFree.pl ma możliwość przedłużania czasu trwania galerii w nieskończoność.
  Galeria anonimowa stworzona przez Użytkownika bez rejestracji ma określony czas trwania, który wynosi 60 dni. Po tym czasie zostaje automatycznie usunięta.

 • Czy mogę galerię usunąć w każdym momencie?

  Możliwość usunięcia galerii w dowolnym momencie posiada Użytkownik zarejestrowany w serwisie. Galerie anonimowe usuwane są po 60 dniach ich trwania.

 • Czy muszę pamiętać o każdej swojej galerii?

  Nie. Użytkownik zarejestrowany ma dostęp do listy wszystkich swoich galerii, którymi może odpowiednio zarządzać. Dodatkowo w ustawieniach konta można zażądać wysyłania przypomnień e-mailowych o zbliżającym się terminie usunięcia galerii.

 • Jakie są ograniczenia galerii?

  Ograniczenia w tworzeniu galerii biorą się przede wszystkim z polskiego prawa. Galerie łamiące to prawo lub regulamin AlleFree.pl są usuwane bez ostrzeżenia. Dodatkowo istnieją ograniczenia techniczne: dodawane zdjęcia w formacie .jpeg, .jpg, .gif, .png oraz maksymalny rozmiar zdjęcia: 2 MB.

 • Gdzie jest haczyk? Kto za to wszystko zapłaci?

  Nie ma haczyka. Za utrzymanie serwerów zapłacą reklamodawcy, których reklamy będą pojawiać się w możliwie najmniej uciążliwym miejscu galerii. Ponieważ na pierwszym miejscu stawiamy interesy Użytkowników serwisu nie ma przyzwolenia na przesadzanie z ilością reklam w galeriach.

 • Jak dodać miniaturkę do aukcji Allegro.pl gdy korzystam z AlleFree.pl?

  Aby wyświetlić miniaturkę widoczną w spisie aukcji w danej kategorii należy dodać jedno zdjęcie do aukcji w Allegro.pl i ustawić je jako wyświetlana miniaturka. Najlepiej aby zdjęcie miało wielkość poniżej 50kb, ponieważ wtedy jest darmowe.
  Nie jest możliwe wyświetlenie zdjęcia z serwisu AlleFree.pl jako miniaturka w aukcji, ponieważ miniaturki te utrzymywane muszą być na serwerze Allegro.pl.

 • Przypadkiem usunąłem ważną dla mnie galerię. Jak ją odzyskać?

  Niestety nie ma możliwości odzyskania usuniętej galerii. Zdjęcia zostają na stałe usunięte z serwerów AlleFree.pl i nie ma już do nich dostępu.

 • Jakie są różnice między galerią anonimową, a galerią zaawansowaną (galeria+)?

  Różnic między galeriami jest wiele: anonimowa galeria ma ograniczony czas trwania (60 dni) oraz ograniczoną ilość zdjeć (8 zdjęć). Galeria anonimowa w przeciwieństwie do zaawansowanej nie może być zarządzana.
  Galeria+ pozwala na dodanie 20 zdjęć i może istnieć w nieskończoność. Użytkownik będący właścicielem galerii ma prawo usunąć ją w dowolnym momencie. Dodatkowo galeria+ posiada zdjęcia w wyższej jakości (mała kompresja).
  Wszystkie różnice zostały dokładnie wyjaśnione na stronie: różnice między anonimową galerią i galerią+.